Bezpečnostní sklo

Bezpečnostní sklo Stratobel představuje skupinu vrstvených skel, která se vzhledově nijak neliší od normálního skla, ale jsou dostatečně pevná, aby mohla zajistit ochranu před úrazem, pády, vloupáním a projevy vandalismu.

Plně transparentní ochrana je zaručena polykarbonátovou (PVB) fólií, která je vkládána mezi dvě tabule skla.

Výrobek prošel různými typy nárazových zkoušek a testů, úroveň bezpečnosti se odvíjí od tlouštěk skel a mezivrstev. Díky použití mezivrstev ze speciální PVB fólie, speciálního skla barveného ve hmotě a skel s povlaky jsou bezpečnostní vlastnosti obohaceny i o další funkční přednosti.

Ke třem hlavním funkcím těchto výrobků patří:

Ochrana proti úrazu – zkoušeno a klasifikováno podle EN 12600 (Třída: 1B1 – 2B2)

Pokud dojde k porušení skla, neroztříští se na ostré úlomky, ale vzniknou tupé kousky přilepené k PVB fólii. V případě, je-li použito na zastřešení autobusových zastávek, na dveře, okna, balkony, světlíky a jakýkoliv jiný typ horního zasklení, toto sklo tvořené dvěma tabulemi skla a minimálně dvěma PVB fóliemi snižuje riziko poranění při nárazu.

Ochrana proti pádu – zkoušeno a klasifikováno podle EN 12600 (Třída: 1B1)

Kdykoli existuje riziko propadnutí sklem, například u oken sahajících až k podlaze nebo u zábradlí, toto sklo obsahující dvě skleněné tabule a minimálně dvě vrstvy PVB zabrání pádu, neboť zůstane v celistvé ploše i v případě jeho náhodného rozbití.

Ochrana proti ručně vedenému útoku a vandalismu – zkoušeno a klasifikováno podle EN 356. (Třída: P1A-P5A)

Okna jsou jedním z možných vstupních míst pro zloděje, ale toto zasklení obsahující dvě tabule skla a minimálně dvě PVB mezivrstvy odolává hrozbám násilného vniknutí a narušení soukromého prostoru. Metodou spočívající v provedení testu ocelovou koulí byla vyhodnocena odolnost stanovící tři úrovně zabezpečení proti možným útokům – od méně závažného ručně vedeného útoku až po úmyslné vloupání.

(Zdroj informací: yourglass.com)

Máte zájem o bezpečnostní sklo, nebo potřebujete konzultovat vhodnost použití pro vaše účely?

Zavolejte nám na číslo 603418869 Karel Ladra – vedoucí, výjezdy,  vylohy@vylohy.cz

nebo se zastavte na dílně Radlická 80 Praha 5

Pracovní doba:
pondělí až čtvrtek 8 – 18 hodin
pátek 8 – 15 hodin

Jan Šarboch – dílna a vše s tím spojené, mobil 603978664, dilna@vylohy.cz